021-22679298

بهزیستی: موارد حادی از ابتلای معتادان متجاهر به کرونا نداشته‌ایم

بهزیستی: موارد حادی از ابتلای معتادان متجاهر به کرونا نداشته‌ایم

بهزیستی: موارد حادی از ابتلای معتادان متجاهر به کرونا نداشته‌ایم

جزئیات

تا الان موارد حاد و شدیدی از ابتلای معتادان متجاهر به کرونا نداشته‌ایم

17 فروردین 1399
مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: تا الان موارد حاد و شدیدی از ابتلای معتادان متجاهر به کرونا نداشته‌ایم. عده‌ای با سروصدا و هیاهو دراین باره فقط باعث تشویش اذهان مردم می‌شوند.

فرید براتی سده، مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور به خبر آنلاین گفت: اصلا ما ظرفیت پذیرش ۱۱هزار نفر معتاد متجاهر را نداریم که بخواهیم آن‌ها را ترخیص کنیم و این افراد هم کرونا ندارند. من عدد دقیق را بررسی کردم و دیدم که کلا ۵۲۰ نفر از از این معتادان از این مراکز ترک اعتیاد که تحت مدیریت بهزستی هستند، مرخص شده‌اند 

او ادامه داد: تا الان موارد حاد و شدیدی از ابتلای این معتادان به کرونا نداشته‌ایم. عده‌ای با سروصدا و هیاهو دراین باره فقط باعث تشویش اذهان مردم می‌شوند

تعطیلی مراکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد که ابتدا تحت مدیریت ستاد مبارزه با مواد مخدر بود و از دو سال پیش به مراکز بهزیستی محول شد، درحالی انتقاد برخی از کاربران فضای مجازی را به دنبال داشته که زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، در این باره به «فارس» گفته که حدود ۱۰ تا ۱۱ هزار نفر در مراکز ماده ۱۶ نگهداری می‌شدند که پس از بروز کرونا، این افراد که در مراکز تحت قرنطینه کامل بودند مرخص شدند. او با انتقاد از تعطیلی این مراکز و با بیان اینکه اینکه ۱۱ هزار معتاد همچون منابع سیار انتقال بیماری کرونا محسوب می‌شوند، از ارسال نامه‌ای به ستاد مبارزه با مواد مخدر، ستاد مقابله با کرونا، رئیس شورای تأمین و فرمانداری تهران از سوی شهرداری تهران خبر داده است.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ هم به تسنیم گفته که در تهران حدود ۱۹ هزار معتاد متجاهر وجود دارد که اکنون هفت هزار نفر در مراکز نگهداری حضور دارند و مابقی رها شده‌اند.

اما مسوولان شهرداری هم به نظر خود منتقد این موضوع هستند؛ بطوریکه سید مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران هم در حساب توییتری خود با انتشار تصاویری از ازدحام معتادان نوشت: «میدان شوش، بامداد ۱۴ فروردین ۱۳۹۹؛ این افراد مردم همین شهرند، کارتن خواب نیستند و حتی بی سرپناه، معتادانی که محصول همین جامعه اند؛ اما توان خود مراقبتی ندارند، زحمات چند ساله نیروی انتظامی با تعطیلی مراکز نگهداری معتادان نقش برآب شد، بیش از پیش نگران همکارانم در مواجهه با این افرادم.»

.

اخبار مرتبط