021-22679298

خلاصه:

شما میتوانید با ارسال درخواست در سایت و اپلیکیشن تیزکار یکی از ماهرترین و کارآزموده ترین خیاطها را برای تحویل پارچه و اندازه گیری و انتخاب مدل به منزل خود دعوت کنید ....

اهميت لباس در دنياى امروز
همه انسان ها از دوران قديم تا به الان به دنبال ديده شدن بهتر و بيشتر هستند؛ يكى از ابزارهايى كه ميتواند يك فرد را متمايز و منحصر به فرد نشان دهد طرز پوشش اوست؛ بطورى كه انتخاب مدل، جنس پارچه، نوع و روش دوخت يكى از دغدغه هاى امروز افراد معروف و كسانى است كه به صنعت مد اهميت ميدهند.اين درخواستها كار طراحان لباس، پارچه و طبيعتا خياطان و الگوسازان را دوچندان سخت ميكند.
شما میتوانید با ارسال درخواست در سایت و اپلیکیشن تیزکار و یا تماس با تیزکار یا ارتباط با اپراتور چت آنلاین یکی از ماهرترین و کارآزموده ترین خیاطها را برای تحویل پارچه و اندازه گیری و مشاوره در انتخاب مدل لباس به منزل خود دعوت کنید

براى زيبا ديده شدن يك لباس دوخت اولين و مهمترين سهم را دارد؛ هرچند كه در دنياى مد و خياطى جهانى متد استفاده شده در خلق يك لباس مطرح نيست و تمام خياطان حرفه اى با استفاده از اصول الگوسازى منحصر بفرد خود كار ميكنند و نبايد انتظار داشت كه خياطان مبتدى نيز بتوانند همانند آنها كارى بى نقص توليد كنند.
بررسى انواع متدهاى خياطى:
اكنون به بررسى متدهاى رايج در خياطى ميپردازيم و نقاط ضعف و قوت هركدام را مشخص و خوش دوخت ترين و حرفه اى ترين دوخت در كمترين زمان را معرفى ميكنيم.
١)متد گرلاوين: پايه اى ترين و قديمى ترين متدهاى خياطى است. روشى كه در آن تمام قسمتهاى بدن اندازه گيرى ميشود. اين روش كمى پيچيده است؛ و شايد بتوان زياد بودن پروگيرى و محاسبات زياد و پيچيده و همچنين وقت گير بودن الگوكشى در اين متد را از نقاط ضعف آن دانست.
اين متد تقريبا منسوخ شده است.
٢) متد مولر: نزديك ١٥٠ سال قدمت دارد.
جناب رضا نراقى متد مولر آلمان را در سال ٤٨ وارد ايران كرد و از آنجا كه اندام آلمانى ها و ايرانى ها به هم نزديك است؛ اين متد چند سالى است كه بين خياطان و حتى آموزشگاهها و دانشگاهها رواج پيدا كرده است. اين متد با وجود دقت لازم پيچيدگى و ظرافت كمترى نسبت به ساير متدها دارد؛ اما در بسيارى از موارد نيازى به پرو مشترى ندارد و بسيارى از ريزه كارى ها در اين متد حذف ميشود.
٣)متد ايتاليايى: روشى است كه بدون تهيه الگوى جداگانه و رسم الگو مستقيما روى پارچه انجام ميشود. اين متد از روش سايزبندى بر اساس الگوهاى از قبل آماده شده است كه از نقاط ضعف آن بشمار ميرود؛ چون اين متد را محدود ميكند و جاى مانور كمترى نسبت بقيه متدها دارد؛ اما روش ساده و آسانيست.
٤) روش متريك:روشى است كه به كمك جدول سايزبندى ميتوان الگوى شخص را تهيه كرد.
اين متد بسيار دقيق و ظريف است اما به دليل ريز محاسبات و دستورالعمل هاى زياد، دشوار است.
از روش متريك در آموزشگاهها و دانشگاهها براى آموزش استفاده ميشود. فرمول ها و محاسبات در اين متد، اول هراس و ترددى را در دل هنرآموز ايجاد ميكند. اما با توجه به اينكه هرچقدر فرمول ها و محاسبات در يك متد بيشتر باشد نتيجه اى دقيق تر و دوختى بى نقص تر خواهند داشت بيشتر مورد استقبال قرار گرفت. هرچه زمانى كه صرف آماده سازى الگو براى دوخت ميشود به همان اندازه سرعت دوخت را بالا ميبرد؛ پس ناگفته نماند كه متد متريك لباسى ظريف و زيبا به ارمغان مى آورد.
بعد از اين ٤متد، متدهاى ديگرى نيز طراحى، تست و حتى برخى از آنها رد شده اند. اما به صراحت ميتوان گفت اين ٤ متد اصلى ترين متدهاى خياطى هستند كه همه ميتوانند از آنها استفاده كنند، لازم به ذكر است كه در بين متدهاى اصلى متد متريك بهتر و دقيق تر از ٣ متد ديگر است.
اما طبق نظر اكثر خياطان حرفه اى متدى قابل قبول و برتر است كه خياط از آن به راحتى و كمترين ايرادى استفاده كند.

خدمات مرتبط