021-22679298

نگهداری کابل های شارژ

نگهداری کابل های شارژ

نگهداری کابل های شارژ

جزئیات

موبایل وسیله‌ای است که همیشه همراه افراد است و از آن‌جایی که، برای شارژ کردن یا اتصال آن به کامپیوتر به کابل مناسب نیاز است، کابل شارژر هم همیشه باید همراه افراد باشد. به همین دلیل کابل موبایل ممکن است در اثر گره خوردن یا کشیده شدن دچار آسیب شود و تا زمانی که یک کابل جدید تهیه کنید، موبایل کارایی خود را از دست می‌دهد.

12 اردیبهشت 1399
نگهداری از کابل های شارژ

موبایل وسیله‌ای است که همیشه همراه افراد است و از آن‌جایی که، برای شارژ کردن یا اتصال آن به کامپیوتر به کابل مناسب نیاز است، کابل شارژر هم همیشه باید همراه افراد باشد. به همین دلیل کابل موبایل ممکن است در اثر گره خوردن یا کشیده شدن دچار آسیب شود و تا زمانی که یک کابل جدید تهیه کنید، موبایل کارایی خود را از دست می‌دهد.
 کابل شارژ آیفون یا هر برند دیگری یکی از لوازم جانبی موبایل است که در معرض فرسودگی و خرابی زیاد قرار دارد و این بسته به نوع و میزان استفاده شما از آن ها برمی گردد. برای مثال جمع کردن و پیچیدن کابل ها در کشو، خمیدگی قسمت های انتهایی کابل درون کیف یا جیب شما، کشیدن آن ها هنگام جدا کردن از گوشی همگی می توانند عمر استفاده از کابل شارژها را کوتاه کنند. اما به طور کل تولیدکنندگان کابل شارژها را نسبتا ضعیف می سازند تا هنگام وارد شدن شوک الکتریکی فشار وارده به کابل ها ها منتقل شده و با سوختن کابلها خسارت کمتری به گوشی منتقل شود. از این رو حتی کابل های اصل اورجینال اپل، سامسونگ و غیره پس از مدتی کارایی اولیه خود را از دست می دهند و باید یک کابل شارژ جدید خریداری کنید. کابل شارژ معیوب یا خراب نمی تواند به درستی جریان برق را به باتری گوشی شما انتقال دهد در نتیجه موبایل تان دیرتر یا ناقص شارژ می شود.
 
  • نگهداری از کابل
یکی از راحت‌ترین راهکارها برای افزایش طول عمر کابل‌ها مخصوصاً هنگام سفر، درست جمع‌کردن آن‌هاست. اگر کابل را به امان خدا داخل کیف یا ساک تان بی اندازید کابل احتمالاً گره می‌خورد یا به چیز دیگری داخل کیف گیر می‌کند. اگر هم آن را محکم دوردستتان بپیچید و گره بزنید بازهم درنهایت نتیجه خوبی نخواهید گرفت. هر بار که این کارها را انجام می‌دهید قسمتی از سیم‌های نازک داخل کابل خم‌شده و پاره می‌شوند و طولی نخواهد کشید که کابل شما دچار قطع‌ و وصلی می‌شود و بعد از مدتی کلاً از کار می‌افتد. در عوض می‌توان کابل را به‌آرامی سه یا چهار بار دور خودش حلقه کنید و دو سر کابل را هم داخل حلقه بیاندازید.
 
  • جلوگیری از خم شدن
خم شدن دشمن اصلی کابل یکی از مهم‌ترین عوامل خرابی کابل خم شدن آن است که یا به خاطر تحت‌فشار بودن یا آویزان بودن کابل اتفاق میافتد. نقطهٔ اتصال کابل و سر انتهایی کابل نقطهٔ آسیب‌پذیر است و هنگامی‌که ناخواسته به آن فشار میاورید به‌مرورزمان کابل دچار پارگی می‌شود. به‌قول‌معروف کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند پس اگر کمی حواسمان باشد که کابل پیچ‌وتاب نخورده و تحت‌فشار نباشد، در عوض شارژری خواهید داشت که مدت‌ها کار خواهد کرد.
 
  •  جدا کردن گوشی
از کابل به‌آرامی جدا کنید بهتر است همان‌طور که موقع وصل کردن دقت می‌کنیم موقع جدا کردن شارژر نیز مراقب باشیم. کشیدن کابل بجای آرام جدا کردن آن راه عالی دیگری برای نابود کردن شارژر است. شاید هنگامی‌که عجله دارید کشیدن کابل سریع‌ترین راه باشد اما با یکی دو ثانیه سرمایه‌گذاری روی درست جدا کردن شارژر عمر زیادی به آن اضافه می‌کنید.
 
  • عدم استفاده از گوشی در حال شارژ
از گوشی خود هنگامی‌که در حال شارژ شدن است استفاده نکنید طول کابل شارژرها معمولاً خیلی بلند نیست استفاده از گوشی در حال شارژ شدن نه تنها عمر باتری را کم می کند بلکه فشار اضافه، خم شدن و پیچ‌وتاب خوردن کابل شارژر باعث آسیب رساندن به کانکتور گوشی نیز می‌شود. به جای دراز کشیدن و گشت و گذار در اینستاگرام در حالی که گوشی شما به شارژر وصل است، بهتر است ابنتدا کابل شارژ را قطع کرده و سپس از گوشی خود استفاده کنید. این کار هم به سلامت باتری و کابل شارژ شما کمک می کند. مانند بسیاری چیزها در زندگی کمی توجه، مانع از ایجاد مشکل‌های بزرگ در آینده می‌شود. پس باکمی مراقبت از کابل شارژرهایتان می‌توانید مطمئن باشید که گوشی موبایلتان بدون شارژ نخواهد ماند.

در آخر اگر قصد خرید کابل شارژبا کیفیت بالا و ضمانت دارید میتوانید از این لینک استفاده کنید.
 

مقاله ها مرتبط