021-22679298
info@tehrantizkar.com

شارژر گوشی های آیفون

شارژر گوشی های آیفون

شارژر گوشی های آیفون

جزئیات

میدانیم که گوشی های آیفون با توجه به نرخ ارز در کشور در ردیف اجناس لوکس قرار گرفته و لوازم جانبی آن هم نسبت به دیگر برندها گران تر می باشد، از این رو کاربران دستگاه های اپل سراغ شارژر کپی و لوازم غیر اورجینال می روند که می خواهیم در این پست به مشکلات احتمالی که امکان به وقوع پیوستن آنها بسیار زیاد است بپردازیم. برای مثال، سوکت شارژر اپل و دستگاه های آیفون که محل اتصال برق و باتری است، از جمله قطعاتی است که امکان خراب شدن آنها به مرور و به دفعات دیده می شود. با اتصال شارژر به این بخش عمل شارژ انجام می شود. سوکت شارژ آیفون مانند هر گوشی هوشمند دیگر رابط اتصال برق با باتری است.

22 تیر 1399
امروزه گوشی های آیفون با توجه به نرخ ارز در کشور  در ردیف اجناس لوکس قرار گرفته و لوازم جانبی آن هم نسبت به دیگر برندها گران تر می باشد،
از این رو کاربران دستگاه های اپل سراغ شارژر کپی و لوازم غیر اورجینال می روند که می خواهیم در این پست به مشکلات احتمالی که امکان به وقوع پیوستن آنها بسیار زیاد است بپردازیم. برای مثال، سوکت شارژر اپل و دستگاه های آیفون که محل اتصال برق و باتری است، از جمله قطعاتی است که امکان خراب شدن آنها به مرور و به دفعات دیده می شود. با اتصال شارژر به این بخش عمل شارژ انجام می شود. سوکت شارژ آیفون مانند هر گوشی هوشمند دیگر رابط اتصال برق با باتری است.
به این طریق که شارژر به آن متصل شده و ولتاژ مورد نیاز باتری را تامین خواهد کرد. اگر از قطعات اصلی استفاده نشود و همچنین در نگهداری و کار با این قطعه دقت کافی صورت نگیرد، احتمال آسیب دیدگی بالا می رود. در ادامه با کوک موبایل همراه باشید تا در مورد تشخیص لوازم جانبی اصلی گوشی های آیفون و شارژرهای موبایل اصل مطالبی را مرور کنیم. راه های شناسایی شارژرهای اصل یکی از مهمترین لوازم های جانبی گوشی های آیفون کابل شارژ یا همان کابل لایتنینگ گوشی های آیفون است که متاسفانه کابل هایی که در جعبه گوشی ها و دیگر محصولات این کمپانی قرار می گیرد از قسمت ابتدا و انتهای کابل کیفیت خوبی ندارند و بعد از چند وقت استفاده دچار قطعی می شوند که با استفاده از وارنیش حرارتی می توانید عمر کابل گوشیتان را چند برابر کنید.

  موارد شناسایی کابل های اصلی اپل که توسط سایت خود کمپانی گفته شده را در پست تشخیص کابل لایتنینگ اورجینال از کپی مطالعه کنید. از جمله آسیب هایی که در استفاده از کابل های کپی برای کاربر پیش می آید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
1- آسیب کلی به دستگاه که خیلی باید کابل بی کیفیت باشد که این اتفاق بیافتد ولی در موارد نادر دیده شده که یک کابل کپی به قیمت یک گوشی برای کاربر آب خورده است.
2- آسیب به باتری که علامت این آسیب دیدگی معمولا با تورم باتری همراه می باشد که باید باتری تعویض بشود و امکان تعمیر آن وجود ندارد.
3- عدم شناسایی دستگاه توسط کامپیوتر نیز یکی از نشانه های کابل غیر اورجینال گوشی های آیفون می باشد.
4- استفاده از آداپتور غیراورجینال و کابل کپی در بیشتر موارد باعث می شود که IC USB دستگاه آسیب ببیند که کمپانی این IC را ازIphone 5 به بعد در بورد گوشی ها تعبیه کرده است که این IC ساخت کمپانی NXP می باشد که بعد از استفاده از شارژ کپی IC مذکور نیم سوز شده و دستگاه دچار جریان کشی شده که اصطلاحا به آن برق دزدی نیز می گویند و مصرف شارژ دو چندان می شود که با تعویض این IC مشکل حل می شود که لازم به ذکر است اگر گوشیتان 5 IPHONE  به بالا می باشد در انتخاب شارژ خیلی وسواس به خرج دهید چون که تعویض IC USB همراه با ریسک خاموشی می باشد

  روش های تشخیص اصل بودن آداپتور آیفون
1) در اکثر آداپتور های کپی جمله Foxlink یا کلمه ( designed by apple in California.assembled in china) که نام سازنده کارخانه اصلی می باشد حذف شده است.
2) در بعضی موارد غلط املایی مشاهده می شود البته با زیرکی تمام مثل به جای apple از کلمه ی applg استفاده شده است

 

مقاله ها مرتبط